0 212 691 15 95
Anasayfa / Bizim Evler Halı Yıkama

Bizim Evler Halı Yıkama

Kısa sürede yol kat ettik ve İstanbul’da halı yıkama firmaları içinde vazgeçilmez bir firma olmayı başardık. Şanımız, adımızda… Bizim Evler Halı Yıkama olarak halılarınızı çiçek gibi mis kokulu yapıyor ve ışıl ışıl teslim ediyoruz. Siz de, halılarınızı aldığınız ilk günkü görünümüne kavuşturmak için 0 212 691 15 95 – 0 536 496 72 17 – 0 212 688 09 34 numaralı çağrı merkezimizi arayıp randevu alabilirsiniz.

Bizim Evler Halı Yıkama

Bizim Evler Halı Yıkama

Ne gerek var halı yıkamaya diyenler için; Halı Temizliğinin Önemi:

Araştırmalara göre bir evde yılda yaklaşık 4 kg toz oluştuğu ve bu tozların birçok alerjik hastalıklara yol açtığı tespit edilmiştir. Bu alerjik tozların en çok toplandığı tehlikeli bölge ise, evlerimizde hiç eksik etmediğimiz daima kullandığımız “halı”lar olduğu saptanmıştır. Araştırmacılara göre, sağlık açısından evde en çok risk oluşturan kısımlar; evin eşiği (girişi) ve halılardır. Halıların tüylü kısımlarından ziyade, sert kısmını (taban) tercih eden alerjenleri dezenfekte etmek için halıların her hafta normal, aylık olarak da yoğun bir şekilde temizlenmesi gereklidir.

Evinizde vb. ortamlarda en çok temas ettiğiniz halılarınızın mikrop üretici potansiyelini yok etmek için Bizim Evler Halı Yıkama fabrikasını tercih edin.

Halınız aklınızda kalmasın diye, halı yıkama boyunca yaptığımız işlemleri sizlere sırasıyla anlatalım:

Halı Yıkama Aşamaları

1- İlk İş Toz Alma

Öncelikle çağrı merkezimizden aldığınız randevu kontrol edilerek, servisimiz vermiş olduğunuz adrese ücretsiz olarak ulaşır ve halılarınızı kapınızdan alır. Teslim alınan halılar, ilk olarak yıkanmadan önce toz alma makinesine sokulur. Toz alma makinesinde; hav, toz, kırıntı, saç teli gibi alerjik bakteri barındıran maddelerden arındırılır. Çoğu firma bu aşamayı atlayıp halılarınızı direkt olarak yıkamaya alır, bu da halınıza su değer değmez ürününüzün çamurlaşmış gibi bir hal almasına neden olur. Ancak bizim gibi profesyonel firmalar bunun gibi yanlış metotlar uygulamaz.

2- Sıra Halı Yıkamada

Halılarınız, toz dolabı dediğimiz toz alma makinesinden geçirildikten sonra dünya markası olmuş markaların halı yıkama şampuanları ile tam otomatik sanayi tipi makinelerde yıkamaya alınır. Otomatik bant sistemli fırçalar yardımıyla halınızın önü ve arkası iyice yıkanır. Çıkarılması zor bir leke varsa, o bölgeye özel bir çıkarma işlemi uygulanır.

3- Sıkma / Durulama

Halınız otomatik yıkama makinesinde yıkandıktan sonra içinden çıkarılarak, sıkma makinesine (santrifüj) koyulur. Makine, deneyimli teknik personelimiz tarafından halı cinsine göre uygun devire ayarlanır.  Böylece santrifüj dediğimiz cihaz, halınızdaki fazla suyu atmak için sıkma işlemini gerçekleştirir. Durulama işlemi sayesinde halınızın kuruma hızlanır.

4- Havalandırma Askıları / Kurutma Odası

Sıkma makinesinden geçirildikten sonra çıkarılan halılarınız, kurutma odası adını verdiğimiz sıcak hava dönüşümlü odaya alınmadan önce, paslanmaz metal olan havalandırma askılara asılır. Bir süre havalandırıldıktan sonra halılarınız, kurutma odasına alınır. Bu odalarda sıcak hava üfleyen ve ortamın nemini çeken elektrikli cihazlar ile halınızın kurutma işlemi tamamlanır.

5- Paketleme

Yıkanıp kurutulan halılarınız, tüylerinin yatımına tarandıktan sonra, müşteri sırasına göre etiketlenir ve servis esnasında kirlenmemesi açısından ekibimiz tarafından itina ile ambalajlanır

6-Servis

Halı yıkatmak için arayan müşterilerimizin, halı yıkama fiyatlarından sonra en çok sorduğu sorulardan biri de, servislerimizin ücrete tabi olup olmadığıdır. Yıkanıp temizlenen halılar, kurutulduktan sonra hiç oyalanmadan, siz kıymetli müşterilerimize ücretsiz servisimiz sayesinde kapıda ödeme kolaylığıyla teslim edilir.

Bizimevler Halı Yıkama Servisi Tüyoları

Günün yorgunluğu ile vardığınız evinizde, adımlarınızın hijyenik olup olmamasına bakmadan ilk temas halılarla kurulur ve böylece mikroorganizma döngüsü başlar. Dışarıdan kapıp getirdiğiniz toz, kir gibi alerjen maddeler halınıza temas eder etmez halınızın dibine kadar işler. Tabi halınızın kirlenmesi bununla sınırlı değildir. Dökülen saç tellerinden tutun da çocuklarınızın oyuncaklarını oynarken üzerinde bıraktığı kirlere kadar ne varsa dibe çöker. Siz ve sevdiklerinizin sağlıklı bir ortamda yaşayabilmesi adına, tüm bunların halınızdan arındırılması gerekir.

Bildiğiniz üzere piyasada tek tip halı cinsi yoktur. Her halının kumaş yapısı farklılık gösterir. Yıkama esnasında da her kumaşa göre farklı yıkama tekniği uygulanır. Bu tekniği bilmeyen firmalar, lekeleri çıkaramadan halınızı yıkayıp geri getirir. Bizler işimizde profesyonel olduğumuz için lekeleri çıkarmanın garantisini veriyoruz.

Ayrıca sizlere önerimiz; halılarınızın lekesini çıkarırken tahrip olmasını önlemek için mümkün oldukça uzun süre lekelere maruz bırakmayıp anında temizlemeye gayret gösterin.

Halı, kilim veya paspaslarınızın uç bölgelerinde bulunan saçaklarda, zamanla yıpranma, kopma meydana gelebilir. Dolayısıyla bu saçaklı bölgeler deforme uğrar. Saçaklarınızın ömrünü uzatmak için hassasiyetle temizlemeye özen gösterin. İstediğiniz taktirde, halılarınızdaki saçakları keserek halınızı saçaksız hale getirebiliyoruz. Böylece hem halınızın yıpranan kısımları kaybolmuş hem de halınız yeni bir görünüm kazanmış oluyor.

Kesinlikle günlük veya gün aşırı olarak halınızı süpürmeye dikkat edin. Süpürürken yüksek vakumlu makine kullanın ki, tabana çöken tozu, havı süpürge yardımıyla kısmen de olsa çekmiş olursunuz. Sileceğiniz zaman, merdiven altı ürünler kullanmayın ve pH derecesi çok düşük veya yüksek kimyasallardan uzak durun. Sadece halı yıkama için üretilen, halınıza parlaklık veren antibakteriyel ve sağlık açısından elverişli ürünler kullanmanızı tavsiye ederiz.

Silme işlemi bittikten sonra halınızın kötü koku yapmaması için halınızı iyice kurutun.

Hizmetlerimiz

Profesyonel bir firma olarak halı yıkamakla kalmadık, ilaveten;

 

Hizmet Verdiğimiz Halı Çeşitleri

 

Neden Bizim Evler Halı Yıkama?

Telefon ettiğinizde bize belirttiğiniz gün ve saatte kapınıza gelip adresinizden aldığımız halılarınızı servis aracımızla şirketimize taşıyoruz. Ardından çok titiz ve tecrübeli anlayışımızla temizlediğimiz halılarınızı yine dilediğiniz gün ve saatte kapınıza güvenli bir şekilde ulaştırıyoruz.

Sadece değil halı yıkama sektöründe, hiçbir sektörde sağlam makine, kaliteli temizleyici vb. kullanmak yeterli değildir. Tüm bu ekipmanları tamamlayacak uzman bir ekip olmalıdır. Bizler bu konuda gerekli bilgilendirme kursları almış, donanımlı, deneyimli ve güler yüzlü personelimizle sizlere hizmet vermeye hazırız.

Halı yıkama sektöründe tanınmış ve tanınmaya devam eden firmamız, kıymetli

müşterilerimize her türlü ödeme kolaylığı (nakit, kredi kartı, peşin, taksit, kapıda ödeme) sunmaktadır. Firmamızda tüm kredi kartı çeşitleri geçerlidir.

Yıkama işlemi bittikten sonra yapılacak en önemli şey, aldığımız ürünü hızlı ve güvenilir bir şekilde teslim etmektir. Şirketimizde halılarınız ambalajlandıktan sonra servis araçlarımızla adrese uygun bir şekilde teslim edilir.

Firmamızın sunduğu halı yıkama işlemi süresi boyunca, halılarınız ücretsiz olarak servis edilmektedir.

Şikâyet ve Geri Bildirim

Bizim Evler Halı Yıkama kurulduğundan bu yana, insanlara sağlıklı ve ferah bir ortam sunabilmek için halı yıkama sektöründe canla başla faaliyet göstermektedir. Ancak

“insan beşer kuldur şaşar” misali bizlerin de hatası olabilir. Bu nedenle sizlerden olumlu ve olumsuz her türlü geri bildirime kapımız sonuna kadar açıktır.

Dolayısıyla şikâyetlerinizi, bildirimlerinizi sosyal medya hesaplarımızdan ya da çağrı merkezi numaralarımızdan hiç çekinmeden bizlere iletebilirsiniz.

Çalışma Saatleri

Çalışma saatlerimiz şirketimiz tarafından,

 

Bizim Evler Halı Yıkama fabrikasını Facebook’ta takip edebilir, birbirinden cazip kampanyalarımızdan anında haberdar olabilirsiniz. Ayrıca Bizim Evler Halı Yıkama telefon numaraları üzerinden de bize ulaşabilirsiniz. İşte telefon numaralarımız: Bizim Evler Halı Yıkama 0 212 691 15 95 – 0 536 496 72 17 – 0 212 688 09 34

0 212 691 15 95