0 212 691 15 95
Anasayfa / Esenkent Halı Yıkama

Esenkent Halı Yıkama

İstanbul gibi bir mega kentte, gerek nüfusun ihtiyaçlarına yetişebilmek gerekse trafik yoğunluğunu atlatabilmek çok zor bir durumdur. Bizler Esenkent Halı Yıkama servisi olarak “her gün bir öncekinden daha hizmet verebilmek” anlayışı ve siz kıymetli müşterilerimizi memnun etmek amacıyla kurulmuş bir firmayız. Halılarınızı, işinin ehli olmayanlara emanet edip riske atmayın. Profesyonel ve güvenilir hizmet veren Esenkent Halı Yıkama fabrikasına 0 212 691 15 95 – 0 536 496 72 17 – 0 212 688 09 34 numaralı hattımızdan randevu alarak ulaşabilirsiniz.

Esenkent Halı Yıkama

Esenkent Halı Yıkama

İçiniz rahat olsun, aklınız halınızda kalmasın diye, yaptığımız halı yıkama işlemlerini sizlere tek tek anlatalım istedik:

Halı Yıkama Aşamaları

1- Toz Alma Aşaması

Verdiğiniz randevuya riayet ederek ücretsiz servisimizle kapınızdan aldığımız halılarınızı, halı temizleme bölümüne almadan önce toz alma makinesinden geçirerek toz, hav, saç teli, kırıntı vb. alınmasını sağlarız. Makineden geçen halılarınız bu sayede yabancı maddelerden arındırılmış hale getirilir. Bu aşama halı yıkamanın öncelikli ve en önemli bölümüdür. Çünkü toz alma makinesinden geçirilmeyen halılar, yıkama esnasında suyla temas ettiğinde çamur halin alır ve çıkarılması zor bir leke durumuna gelir.

2- Halı Yıkama Aşaması

Toz dolabı adını verdiğimiz toz alma makinesinden geçirilen halılarınız, kimyasal oranı oldukça düşük halı yıkama şampuanlarımız ile tam otomatik sanayi tipi makinelerde, otomatik bant sistemli fırçalar yardımıyla önü ve arkası yıkanır. Çıkarılması zor leke varsa o bölgeye özel işlem uygulanır.

3- Sıkma Aşaması

Tam otomatik yıkama makinesinden çıkarılan halılarınız, santrifüj adı verilen sıkma makinesine sokulur. Makine, halınızın cinsine göre ayarladığımız uygun devire getirilerek halınızdaki fazla suyu atmak için sıkma işlemine geçer. Bu işlem sonrasında halınızın kuruma hızı daha da artar. Hem bu sayede halınızın ilmikleri ve saçaklarının yıpranmasının önüne geçilmiş olur.

4- Kurutma Odası

Santrifüj adını verdiğimiz sıkma makinesinden çıkardığımız halılarınızı, kurutma odasına almadan önce havalandırma askıları dediğimiz metal ve sağlam olan bu askılıklara asarız. Havalandırma işlemi tamamlandıktan sonra halılarınız, kurutma odasına alınarak sıcak hava üfleyen ve ortamın nemini çeken elektrikli cihaz ile ortalama 8 saat boyunca kurutulur.

5- Tarama Aşaması

Kurutma odasında iyice kurutulduktan sonra çıkarılan halılarınız hav alma makinesine alınır. Burada halınızın yüzeyindeki havlar alınarak halınız yatımına taranır. Bu aşamada lekesi çıkmayan halılar ayırt edilerek tekrar yıkama bölümüne gönderilir.

6- Paketleme Aşaması

Yıkanıp kurutulduktan sonra yatımına taranan halılarınız, müşteri numarasına göre etiketlenerek ambalajlanır ve hiç zaman kaybetmeden siz değerli müşterilerimize ücretsiz servisimizle kapıda ödeme ile teslim edilir.

Halı Türleri

Halıcılık sektöründeki, özel halı dediğimiz cinsten halıların yıkama işlemi profesyonel şirketimiz tarafından sorunsuz bir şekilde yapılmaktadır. Isparta halı, Hereke halı, Ladik halı, Nepal halı, Bünyan halı, İpek halı ve Antika halı gibi çok özel ve kıymetli halılarınızın yıkama işlemi kusursuzca, güvenilir bir şekilde yapılmaktadır.

Bilinçsiz ve tecrübesiz halı yıkama firmalarının deforme ettiği, rengini soldurduğu halılarınızın yıkama esnasında tamir ve renkleriyle oynama tecrübesine sahip bir kuruluşuz.

Merak Edilen Sorular

Evinizde, iş yerinizde, her nerede olursa olsun ilk adımınızı halılarınızın üzerine atarsınız. Gün içindeki toz, kir gibi alerjen maddeler halınıza temas eder etmez diplere kadar işler. Bu da yetmez gibi, halınıza dökülen saç tellerini ve çocuklarınızın üzerinde oyuncaklarını oynarken bıraktığı kirleri de saymak gerek. Sağlıklı bir ortamda, ferah bir nefes alabilmek adına, bunların dezenfekte edilmesi için sizde takdir edersiniz ki şarttır.

Halınızın tamamı değil de belli noktalarında lekelenmeler olduysa, o bölgeyi uygun temizleyici ve durulama suyu yardımıyla hemen temizlemek gereklidir. Bu sayede, leke hem kalıcılığını yitirir hem de görüntüsü sizi ve sevdiklerinizi rahatsız etmez.

Her deterjan, her lekeye uygulanmaz. Uzman halı yıkama servisi olarak, halınızın cinsine ve lekelere göre bir yıkama, temizleme yöntemi belirliyoruz.

Tecrübeli bir firma olarak şunu biliniz ki, halıda oluşan leke her ne olursa olsun, o noktasal bölgeye anında müdahale etmek gerekir. Lekeye çok uzun süre maruz kalmış halılarda, gayet natürel halı yıkama şampuanları kullanıyoruz. Bizler, her türlü lekeleri çıkarma ve halılarınızı ilk günkü kadar temiz etme garantisini veriyoruz.

Esenkent Halı Yıkama

Evinizden aldığımız halılarınızı, temiz ve güvenli bir hizmet güvencesiyle şirketimizde gerekli işlemleri yaptıktan sonra hızlı ve güler yüzlü ekibimizle tekrar kapınıza teslim ediyoruz. Firmamız hem bireysel hem de kurumsal hizmet sunmaktadır.

Halı yıkama sektörü hafife alınacak bir hizmet sektörü değildir. Şirketi kurmanın ötesinde işini severek ve bilerek yapan ekipmanları sağlamanız gerekmektedir. Bunun yanında kaliteli ve natürel temizleyiciler, sağlam ve sanayi tipi makineler kullanmak da bu işin olmazsa olmazları arasındadır.

Halı yıkama öncesi ve sonrasında sunduğumuz servis hizmetlerimizin tamamı ücretsiz olup sizlere ekonomik bir hizmet sunmaktayız.

Halı yıkama işlemi sonrasında yapılacaklardan biri de, hızlı ve zamanında teslimattır. Yıkanan halılarınız ambalajlandıktan sonra servis araçlarımıza yüklenir ve randevu bilgileri dahilindeki adresinize uygun ve güvenilir bir şekilde teslim edilir.

Ayrıca firmamız, sizlere, ister nakit ister kredi kartı ile kapıda ödeme kolaylığı da sunmaktadır.

Uzman Tavsiyeleri

İstanbul’un önde gelen halı yıkama şirketlerinden biri olan Esenkent Halı Yıkama, deneyimlerinden ve müşteri memnuniyeti odaklı anlayışından yola çıkarak sizlere bazı tavsiyelerde bulunacaktır.

 

Hizmetlerimiz

Esenkent Halı Yıkama servisi güvenilir ve kaliteli hizmet anlayışından asla ödün vermeden, sizlerin takdiri ve sevgisi sayesinde halı yıkama sektöründe önde gelen firmalardan biri olma özelliğini korumaya devam ediyor.

Firmamız sadece halı yıkama ile sınırlı kalmayıp;

 

Yıkama bünyesinde çalışan personellerimizin bilgi ve tecrübesine güvenerek halı yıkama işinde bizleri aramaya çekinmeyin.

Şikâyet ve Geri Bildirim

İnsan sağlığına önem vermek ve bizlere olan güveni boşa çıkarmamak ilkesiyle kurduğumuz halı yıkama servisinde, siz değerli müşterilerimize sağlıklı ve ferah bir ortam sunabilmek için halı yıkama sektörüne birçok yenilik getirdik.

Sizlerden gelen gerek olumlu gerekse olumsuz bütün geri bildirimler, bizler için birer kılavuzdur.

Bizi biz yapmak ve bize değer katmak için şikayetlerinizi, bizlere sosyal medya hesaplarımız ya da çağrı merkezi numaramız aracılığıyla hiç çekinmeden iletebilirsiniz. Yaşadığınız sorunun kaynağı ne olursa olsun,0 212 691 15 95 – 0 536 496 72 17 – 0 212 688 09 34 numaralı telefonlarımızdan rahatlıkla bizlere bildirebilir siniz.

Neden “Biz?”

Profesyonel ve kusursuz bir yıkama için; ruhsatlı ve kurumsal işletmeleri tercih etmeye özen gösterin. Bizler halı yıkama sektöründe saygın bir işletme olarak, her kurala riayet ederek halı yıkama işlemini gerçekleştiriyoruz. Halılarınızı tecrübeli uzman kadromuza teslim etmek için bizi tercih ediniz. Her geçen gün hizmet alanımızı genişleterek İstanbul’un her semtinde hizmet vermekteyiz. Aynı zamanda sadece halı yıkamakla kalmadık, temizlemekte zorlandığınız tüm ürünlerin yıkaması ve bakımını yapmaktayız. Halı yıkama servisimizi kullanan, siz değerli kullanıcılarımıza bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Çalışma Saatlerimiz

 

Bizi Takip Edin

Esenkent Halı Yıkama fabrikası olarak sunduğumuz hizmetlerimizin detayını sayfamızda bulunan fotoğraf ve videolarımızdan izleyebilir, dilediğinizde firmamızı ziyaret edebilirsiniz. Esenkent Halı Yıkama 0 212 691 15 95 – 0 536 496 72 17 – 0 212 688 09 34

0 212 691 15 95